Люїс Хорхе Гонзалєс OCD

Психологія св. Терези з Лізьє  

 

 

 

Вступне слово 

 

У останніх роках можна відмітити в світовій психології дуже цікаву тенденцію. Створюється так звана позитивна психологія, настроєна не на лікування травм і психічних зранень, а на підняття сенсу життя і на допомогу розвитку звичайної людини. Саме у рамках позитивної психології дослідники дійшли висновку, що щасливе життя не рівнозначне з числом приємностей, що відчуваємо, а... з відчуттям сенсу. На практиці Мартин Селігман (батько позитивної психології) зробив ще цікавіший висновок. Так от, щасливе життя – це... доброчесне життя. Особи, що мають відчуття сенсу існування, практикуючі щоденно чесноти, щасливі. У певному сенсі дуже втішно, що сучасна психологія на основі широко розпочатих досліджень  доходить висновків, до яких  Католицька Церква і її святі дійшли вже  дуже давно. 

Книжка Люїса Хорхе Гонзалєса добре вписується в цю тенденцію. Ось Свята Тереза, наймолодший Учитель Церкви, створила стратегію розвитку, яку пізніше створить наново психологія кінця XX ст. Проблема сучасної психології в тому, що всупереч проголошуванню практично тих самих, що й в Церкві, постулатів стосовно життя і розвитку, пробує ці постулати відірвати від їх джерела – від Бога. Тому деякі тенденції психотерапії і психонавчання стають щонайменше морально підозрілими, використовуються для маніпуляцій, або прагнуть заповнити натуральну порожнечу без Бога Його карикатурою – нью-ейдж баченнями раю на землі, самореалізації в ім'я обожнюваної гуманності, всеосяжної життєвої енергії і т.п. 

Тому з приємністю можу порекомендувати саме цю книжку, що показує католицьку версію ефективної психологічної техніки, з джерела, опертого на Бозі. 

Богна Бялецка, психолог, постійний співпрацівник Przewodnika Katolickiego

 

Пролог 

Вступ 

Взірець почуття власної гідності 

Дивна хвороба 

Відновлення душевної сили 

Внутрішня рефлексія над собою 

Шлях радикальної любові 

Активне прийняття дару здоров’я 

"Скоро помру"... 

Практичні вправи