НОВЕННА

До святої Терези від Дитяти Ісус

 

Про пізнання і дотримання

Основних істин віри

(опрацював о. Домінік Відер OCD)

 

 

Перший день

 

Я була малою і слабкою, тому Бог нахилився до мене, повчав про таємниці своєї любові. Господь був для мене завжди співчутливим і повним солодкості, повільним до кари і повним милосердя (пор. Рукопис А 3v )

 

Свята Терезо, Ти глибоко вірила в Боже Провидіння, а Бог був для Тебе передусім випереджуючою Любов’ю, завжди співчутливою і повною милосердя, Любов’ю, як постійно виходить назустріч людині. Ти вірила, що долі всіх створінь спочивають в руках доброго Отця, який має серце гарячіше, ніж серце матерів, сформованих Ним. Випроси всім нам у Бога живу віру. Передусім просимо за дітей і молодь, щоб батьки й оточення переказували їм, як Твої Батьки Тобі, однозначне свідчення віри. Просимо Тебе, випрошуй для підростаючої молоді благодать обдумати, омолити і вибрати віру в Бога, а всім, за кого ми молимося, вірність Божому закону. Нехай всі, як Ти, довірять себе, все і всіх батьківським рукам Бога Отця.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

Другий день

 

Любов дала мені ключі до мого покликання. Я зрозуміла, що любов містить у собі всі покликання, що любов є всім, огортає всі часи і місця. Моє покликання – це любов! (Рукопис Б 3v )

 

Свята Терезо, Бог відкрив Тобі таємницю своєї любові і в ній Твоє покликання до участи в житті Бога: покликання до особливої любові у чернечому житті і покликання як власне місце у Церкві, і дозволив Тобі його вірно і радісно реалізувати. Випроси для нас і для всіх, за кого ми молимося в цій ношенні, більшу, ніж досі, свідомість, що від початку свого існування ми обдаровані закликом до з’єднання з Богом, а через святе хрещення вщеплені в Ісуса Христа. Допоможи також усім віднайти своє місце в конкретному покликанні у світі: у сім’ї, монастирі чи священстві, а ще більше велике прагнення, яке ти досвідчила, щоб бути у серці Церкви любов’ю. Жертовна любов дуже потрібна всій людській родині, оскільки тільки любов надає найглибшого сенсу життю.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

Третій день

 

На моєму серці завжди спочиває Євангеліє, з яким я ніколи не розлучаюся… Тільки-но скерую погляд на Євангеліє, одразу дихаю прекрасними ароматами Ісусового життя і знаю, який я повинна вибрати бік. Ця золота книга – мій найдорожчий скарб (пор. TDL 193).

 

Свята Терезо, Тобі Бог дозволив полюбити Євангеліє і об’являв Тобі сховані в ньому таємниці. Ти знаходила в Євангелії живу духовну поживу, а також джерело нового світла. Одне слово Євангелія відкривало Тобі безмірні горизонти, а на молитві Євангеліє допомагало Тобі знаходити в ньому все, що було потрібне Твоїй душі. Допоможи всім нам, за Твоїм заступництвом, полюбити Євангеліє, тобто життя і вчинки Ісуса Христа, щоб ми постійно, як Ти, мали Його перед очима і в Ньому знаходили світло для розуму, зміцнення для волі, ясний напрямок поведінки, опору в суперечностях і сухості. З Тобою ми просимо Ісуса: об’яви нам і всім, за кого ми молимося в цій новенні, таємниці, сховані у Євангелії, нехай воно стане для нас найдорожчим скарбом.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

Четвертий день

 

Хіба ж Ісус не був єдиним моїм другом? Я тільки з Ним уміла розмовляти; навіть побожні розмови зі створіннями мучили мою душу… Я відчувала, що краще говорити до Бога, ніж про Бога (Рукопис А 40v ).

 

Свята Терезо, Ісус так сильно притягнув Тебе до Себе і своє Серце зв’язав вузами дружби з Твоїм серцем, що Ти майже постійно говориш з Ним, пишеш про Нього, передаєш Його Любов. Він постійно у Твоїх думках, у Твоєму серці і на вустах. Ти не робиш нічого для себе, нічого для інших, усе тільки для Ісуса, щоб зробити приємне Йому. Ти насправді й по-справжньому закохана в Ісуса. Випроси нам і всім, за кого ми молимося у цій новенні, щоб Ісус так, як для Тебе, і для нас був єдиним другом, знайденим скарбом, найдосконалішим взірцем, найкращим керівником душі, Любов’ю, якій будь-яка інша любов підпорядкована.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

П’ятий день

 

Ісус щодня сходить з Неба не для того, щоб залишитися в золотому цикорії, а щоб знайти інше Небо, у сто разів дорожче для Нього: Небо нашої душі, створеної на Його образ, живу святиню прославленої Трійці!.. (Рукопис А48v )

 

Свята Терезо, яка з такою великою тугою чекала на Перше Святе Причастя, до прийняття якого завжди і довго готувалася. Ти так чинила до самої смерті, запрошуючи до своєї душі Пресвяту Діву, святого Йосифа, Ангелів, щоб оздобили її і зробили достойною домівкою для Ісуса, а після Святого Причастя просила їх, щоб з Тобою адорували присутнього Господа. Ти, яка так сильно тужила за щоденним Святим Причастям, нам, які мають можливість щоденно приймати Святе Причастя, випроси в Ісуса прагнення з’єднатися з Ним через участь в Пресвятій Жертві, у частому Святому Причасті, у відвідуванні Його в дарохранительниці. Нехай ми самі і всі, за кого молимося в цій новенні, так, як Ти, будуємо наше релігійне життя на палких молебнях до Пресвятого Таїнства, яке вводить нас у з’єднання з живим Ісусом, присутнім серед нас.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

Шостий день

 

Для мене молитва – це піднесення серця, простий погляд в небо, вигук вдячності і любові як у стражданні, так і в радості; врешті-решт, це щось велике, надприродне, що розширює мою душу і єднає мене з Ісусом (Рукопис B 25r )

 

Свята Терезо, для Тебе молитва не обмежувалася тільки обов’язковими молитовними практиками, які хоч бажані й улюблені, були не завжди легкими і поєднаними з утіхою. Ти возносила своє серце до Бога кожну хвилину і з простотою дитини звертала свої думки до Нього в усьому, що переживала, Ти перебувала з Ісусом у молитовному з’єднанні всією своєю особою. Нехай Твій приклад і заступництво допоможуть знайти час для Бога нам і тим, яким ми випрошуємо потрібні благодаті у цій новенні. Нехай молитва – за Твоїм прикладом – огорне все наше життя, яке ми свідомо переживаємо в живому й особистому зв’язку з живим і правдивим Богом.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

Сьомий день

 

Я хочу знайти спосіб, щоб дійти до неба якоюсь малою, дуже простою і дуже короткою дорогою. Я хотіла б знайти ліфт, щоб вознестися до Ісуса. Ліфт, який повинен підняти мене до неба – це Твої руки, Ісусе (пор. Рукопис B 2v-3r).

 

Свята Терезо, керована натхненням Святого Духа, Ти знайшла малу і дуже просту дорогу до неба; це дорога довіри і любові. Ти знайшла цю дорогу, роздумуючи над життям Ісуса, а особливо вдивляючись в Любов Розіп’ятого Христа, в Його розіп’яті на Хресті руки, які Ти назвала дуже влучно: вони дійсно є ліфтом, який доставляє нас до неба. Розіп’ятий Відкупитель людини – вся наша надія. Випроси для нас і для всіх, кого ми в цій новенні довіряємо Твоєму заступництву, передусім завірення Любові, якою нас Бог полюбив у своєму Сині, Ісусі Христі. Він полюбив нас такими, які ми є. Він знав, що самі ми не в змозі звільнитися від гріха, тому взяв наші гріхи на себе. Від нас він хоче довіри Йому, виконання Його волі, прийняття всього з Його руки. Він один знає, чого нам справді потрібно. Допоможи нам, свята Терезо, під час життєвих бур довіряти Ісусові, який серед них є з нами.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

Восьмий день

 

Досконала любов до ближнього полягає в тому, щоб зносити помилки інших, зовсім не дивуватися їхніми слабостями, розвиватися навіть найдрібнішими актами чеснот, які в них помічаємо. Проте передусім я зрозуміла, що любов до ближнього не повинна залишатися закритою у глибині серця (Рукопис B 12r ).

 

Свята Терезо, Ти своїм прикладом вчила, що любов полягає не у словах, а у вчинках; що любов, вкорінена у серці, об’являється назовні добротою, розумінням, терпеливістю, виходом назустріч; що любов радіє чеснотами інших; нікого не виключає зі своєї доброзичливості. Щоб любов могла бути такою, їй потрібна сильна опора Божої Любові. Тільки така любов може розширяти серце людини. Крім прикладу, свята Терезо, ми потребуємо Твого заступництва, щоб ми вміли посміхнутися до іншої людини тоді, коли не маємо жодного бажання це робити, чи почати з нею важку, прикру для нас розмову, коли все нас від неї відштовхує. Ти сама сказала, що така любов означає більше, ніж найважче мучеництво. Випроси нам і всім, за кого молимося у цій новенні, любов, яку ми бачимо в Ісусі і в Тобі.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

Дев’ятий день

 

У Євангелії життя Твоє я споглядаю,

Розкрита в ньому теж історія моя.

Що я Твоє дитя, тепер чудово знаю,

Бо бачу: Ти жила й страждала так, як я.

(Чому люблю Тебе, Маріє)

 

Свята Терезо, роздумуючи на молитві Євангеліє, Ти пізнала все життя Марії. І тоді помітила, що Її життя і Твоє дуже схожі між собою. У досвідченнях Бога в Марії ми бачимо великі справи. Ти згадала про них: це таємниця Втілення, але й таємниця Розп’яття. Довірення Марії і спів страждання з Сином. Однак, передусім Ти підкреслюєш Її звичайне, щоденне життя: людські страждання і прикрощі, щоденні турботи про домівку, Ісуса, Йосипа.

Допоможи нам і тим, кого довіряємо Богу в цій новенні, розуміти, що святість реалізується у щоденності, у вірності своїм обов’язкам. Допоможи разом з Тобою вдивлятися у Марію. Допоможи зрозуміти Її Fiat довірення, Її Magnifacat прославлення. Допоможи нам разом з Марією шукати і знаходити Ісуса в нашому житті. Але передусім випроси нам опіку Марії, а також бажання вчитися від Неї життя з Ісусом і для Ісуса кожної хвилини.

 

Отче наш

Радуйся Маріє

Слава Отцю…

Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

 

Молитва на закінчення

 

Боже, Ти відкриваєш брами свого Царства покірним і малим, вчини, що ми з довірою ступали слідами святої Терези від Дитяти Ісус і за її заступництвом осягнули Твою вічну славу. Через Христа, Господа нашого. Амінь.