Важка боротьба за Кармель   

 

 

Спочатку повинна отримати дозвіл вуйка, Ісидора Герена, який є офіційним опікуном молодших племінниць. Через чотири місяці після розмови з батьком вирішує поговорити з аптекарем. Але він вважає, що вона ще дуже молода, щоб жити життям "філософа"! Нехай спочатку закінчить сімнадцять років! Як поважний обиватель Лізьє, боїться критики і пліток. Є непорушним.   

Тереза відходить у сльозах – драма буде тривати три дні. Перший (і не останній) раз входить у ніч, стверджує, що Ісус спить і мовчить, залишивши її саму (A 51v). Це перший сильний досвід очищення. Три дні агонії – Тереза користується образом Гефсеманії – закінчуються малим "чудом". А знаряддям цього була Поліна, яка написала до вуйка переконливий лист: вірить, як і мати Марія від св. Гонзаги, настоятелька, у покликання молодшої сестри. 

В суботу, 22 жовтня, вуйко Ісидор тепло приймає Терезу і виражає свою згоду. Терезі здається, що вже осягнула мету. На жаль, у Кармелі взнає, що о. Делатроет проти її вступу. Не раніше, ніж закінчить 21 рік життя! "Спротив не подолати", і це будоражить постулянтку. Священик саме довідався про трудну справу родини Флоріо, дочка яких, Іоанна, залишила Кармель… Настоятель не хоче наражатись на нові проблеми, тим більше, що мала Мартен хвора. Говорять, що вона делікатна, і що лікар Кармелю, пан де Корньєр, поділяє його думку: не погоджується на її вступ. Незважаючи на втручання Людовика Мартена, якого супроводжують Тереза й Селіна, отець Делатроет твердо настоює на своєму. 

Тереза знову плаче, вирішує просити дозволу в єпископа Байє Хугоніна. Але в думках, знаючи, що поїде до Риму, живить надію на розмову з Папою. 31 жовтня пан Мартен бере її з собою до Байє на розмову з єпископом. Ллє як з відра (для Терези це поганий знак), а в переповненій катедрі відбувається похорон пані Октавії Феліцити Квесно де Грондьєр. Пан Мартен у своїй простоті каже дочці, вбраній у біле, підійти до головного вівтаря! 

Вони обідають в ресторані, потім отець Реверон, генеральний вікарій, приймає їх і веде до єпископа. Тереза зробила зачіску, аби виглядати старшою. Пояснює причину свого візиту, але єпископ стверджує, що вона ще має час. Тим більше, що дві сестри вже в Кармелю. Гадав, що пан Мартен зрадіє, і зі здивуванням бачить, що він готовий віддати в Кармель свою дочку. 

Розмовляють про прощу до Риму і аудієнцію в Леона XIII, єпископ каже, що відповість, коли будуть в Італії. Нове розчарування, нові сльози. Треба думати про Рим: 4 листопада – день виїзду.