4. Мучеництво любові

 

 

Тоді Тереза промовить слова – своєрідний обіт духовного вбозтва: "Під вечір свого життя стану перед Тобою з порожніми руками, бо не прошу Тебе, Господи рахувати мої вчинки". Кілька років тому вона відкрила, що всі наші "старання" недосконалі і "сплямлені": добрі наміри та егоїстичні порухи часто міняються місцями… Але, передовсім, Тереза керується сильною волею ("Хочу… Взагалі не хочу…") почитати спасительну Любов Христа. Не вона приготовляє свій трон і свою корону: Ісус буде її єдиним "Троном" і її єдиною "Короною". Всяка прослава буде звернена до "Тобі, мій Улюблений!...".  

Тереза віддається як "жертва". Це слово асоціюється з ситуацією, коли хтось страждає несправедливо, не з власної волі, під впливом якоїсь зовнішньої, небажаної сили. За відсутністю кращого визначення, молода молільниця вживає визначення своєї епохи, надаючи йому містичний сенс, сенс любові. Але чи йдеться про "небажану силу"? Ах! Як Тереза закликає її всіма своїми силами і віддає їй усю свою свободу, щоб Любов "заволоділа її душею". Віддана як Марія і за її прикладом (саме Марії ввіряє свою жертву з проханням, щоб Вона її представила), просить, щоб її залляли "потоки безмежної Чуйності" і щоб вона стала "мученицею" дії в ній Бога, якому віддасть кожний порух свого єства. 

Якщо тут існує якась несправедливість, то лише між нашим "безсиллям", нашою "слабкістю" і величним прощенням і дією Бога. Така несправедливість, таке пожертвування є для Терези об’єктом усякого прагнення: "О мій Ісусе! Нехай я стану щасливою жертвою…". 

І так Тереза доходить до ключового моменту свого пожертвування. Кидається в обійми безмежної Чуйності, яка здійснить її прагнення святості: "Щоб жити в акті досконалої Любові, я жертвую себе…". "Досконала Любов" – Тереза мріє лише про це: "досконало сповнити Твою Волю", "святість". І все це "одним актом…". Одним і єдиним. Неперервним! Від ранку до вечора, від вечора до ранку, на протязі ночі."Жити Любов’ю!" (P 17). "Сплю, але серце моє чуває". Тереза дає своєму серцю місію "відновлювати цю жертву за кожним його биттям". Її серце буде її речником. Буде чувати постійно, приєднана до Серця Ісуса, яке прагне "так сильно" нас любити. Це буде її "мучеництво Любові".