Пожертвування себе Милосердній Любові  

 

  Конрад де Меестер OCD 

        

З моменту відкриття "малої дороги", Боже "Милосердя" стає для молодої кармелітки сонцем життя! Перед тим це поняття було відсутнє в її словнику, тепер вона його широко вживає. Тереза, після того як її попросили в 1895 р., через кілька місяців після відкриття "малої дороги", написати спомини з дитинства (Рукопис А), відразу знаходить основну тему: "Господнє замилування". Три знаки оклику і багато крапок після цього виразу показують, яке значення вона надавала цим словам…  

У пролозі цього Рукопису вільний вибір ласкавості Господа Тереза представляє як "таємницю її покликання, всього її життя і, передовсім, таємницю привілейованості її душі Ісусом", як пояснення "випередження її душі благосхильністю Ісуса", "вподобанням" "самого Його Милосердя". "Властивою рисою Любові є схилятися", – пише Тереза, показуючи тим, як часто думає про Милосердну Любов. Бог "не похилився би так низько", якби не опікувався найменшим. "Схиляючись таким способом, Добрий Бог показує свою безмежну велич", є "як сонце, яке освітлює і кедри, і кожну маленьку квіточку, ніби вона єдина на землі…" 

Термін "Милосердя" був би частіше вживаний у її творах, якщо би вона не зрозуміла через кілька місяців, що Любов Бога по своїй природі завжди є "Милосердною", що можна обмежитися одним словом "Любов": додавання "Милосердна" було би майже плеоназмом. І коли Тереза в кінці Рукопису А згадує про свій акт "пожертвування Милосердній Любові" (про який ми ще розкажемо), то окреслює його як "пожертвування Любові". 

 

1. Довга письмова медитація

2. Як сильно Ісус прагне нас любити 

3. Пожертвування себе 

4. Мучеництво Любові 

5. Вогонь Духа Любові 

6. Плоди