Ніч віри  

 

Еммануїл Рено OCD 

      

"Що знає людина, яка не була піддана випробуванням?" Ця фраза Сираха (34, 10) виражає дійсність людського досвіду, без якого ніхто не може насправді пізнати себе, світ, не може відповісти на Божу волю, якщо не погодиться пройти через вогонь випробувань – на взір Христа.  

Святе Письмо говорить, що "випробування" – це необхідна умова перевірки вартості віри (1 Пт. 1, 7), відкриття правди (1 Кор. 11, 19) і утвердження себе в покорі (1 Кор. 10, 12-13). Але досвід може стати "спокусою", бо диявол може ним скористатись (пор. Ді. 5, 3; 1 Кор. 7, 5; 1 Сол. 3, 5). Бог не є автором спокус, але допускає їх як тести, які людина повинна пройти, аби через таїну Хреста змогла проникнути в Його Таїну. 

Тереза досвідчила саме такі "випробування-спокуси", особливо наприкінці життя, страждаючи через подвійну конфронтацію зі смертю: фізичною, яка нищила її тіло, і духовною, яка загрожувала душі. Аби належним чином оцінити розміри і умови боротьби, яку вона вела в останньому випробуванні своєї віри, її треба вмістити в контексті її смертельної хвороби, що ми й зробимо в наступних розділах. 

 

1. Профіль її досвіду  

2. Темрява 

3. Спокуси 

4. Безкомпромісний опір 

5. Тактика "втечі

6. Афірмація своєї віри 

7. Довіра до Бога