Дорога до канонізації

П’єр Дескувумон і Раймонд Замбеллі

Тереза щедро виконала обіцянку використати Небо для праці "на землі"; ті, які займалися Процесом, також не байдикували. Швидко зрозуміли, що за заслоною мализни й простоти приховується велика святість.   

Промотор справедливості, якого популярно називають "адвокатом диявола", отець Теофіль Дюбос, ректор семінарії в Байє, виявився дуже активним. У липні 1910 єпископ Лємоньє назначив його "промотором віри". Тереза відразу його здобула, він докладав усіх зусиль, щоб приготувати ясну й повну документацію. Фахівці дуже високо оцінили його працю. Процес Терези був взірцем беатифікаційних Процесів такого виду. 

Віцепостулятор, єпископ де Тейл, помер за рік до беатифікаційного процесу, отож не побачив результатів своєї праці, але він також відзначався надзвичайною працелюбністю і почуттям гумору. Вмів представити Пію X аргументи так, що вони зворушили Папу. Під час аудієнції 29 жовтня 1910 прочитав лист, який Тереза написала до Марії Герен, своєї кузинки, 30 травня 1889, аби переконати її до частого Причастя помимо її скрупулів: "Ісус є тут, у кивоті, спеціально для тебе, для тебе одної; палає прагненням увійти в твоє серце (…). Тим, що ображає Ісуса, що ранить Його серце, є брак довіри! (…) Дорога сестричко, приступай до Причастя часто, якнайчастіше… Це єдині ліки, якщо хочеш вилікуватися. Ісус недаремно вклав це прагнення в Твою душу". Такий євхаристичний текст міг тільки сподобатися Папі, який щойно проголосив декрет про часте св. Причастя. 

У 1910-11 відбувається інформаційний Процес, який ще називають Процесом ординарія, бо відбувається під наглядом єпископа Байє, Лемонньєра. Тридцять сім свідків, у тому числі десять кармеліток, які знали сестру Терезу, складають свідчення в Байє і Лізьє. 

1915-17 (ще в Байє і в Лізьє) – це роки "апостольського" Процесу під наглядом Апостольської Столиці. 

9 серпня 1917 – друга ексгумація тіла Терези. В урочистості брало участь 1500 осіб. Двоє лікарів ідентифікують останки Терези. 

До Конгрегації Обрядів у Римі постійно надходять листи з усього світу з вимогами проголосити Терезу святою. Беатифікація була вже не за горами. 

14 серпня 1921 Бенедикт XV проголошує Декрет про героїчні чесноти "Преподобної" Сестри Терези від Дитяти Ісус. Виголосив чудову проповідь на тему "Духовного дитинства", в якій вказав на найважливіші аспекти євангельської доктрини, яку Господь хотів нам нагадати через Терезу. 

У 1922 досліджували два зцілення через заступництво Терези. 

26 березня 1923 – урочисте перенесення мощей, у процесії бере участь 50000 прочан. Без пісень і музики, бо Тереза ще не беатифікована, тільки вервиця і псалми.